ՀԱՕԿ-ի բարձր պարգեւ՝ բռնցքամարտի երախտավոր Կառլոս Ջաներյանին
ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը մեծ ուշադրություն է հատկացնում ոչ միայն գործող մարզիկներին, այլեւ սպորտի երախտավոր վետերաններին, նրանց, ովքեր կանգնած են եղել հայկական սպորտի ակունքներում, նպաստել օլիմպիական գաղափարների տարածմանը, բարձր պահել մեր երկրի դրոշը, նպաստել սպորտի զարգացմանը Հայաստանում:
Մայիսի 10-ին լրացավ բռնցքամարտի Եվրոպայի արծաթե մեդալակիր, ԽՍՀՄ առաջնության մրցանակակիր, վաստակավոր մարզիչ Կառլոս Ջաներյանի ծննդյան 85-ամյակը: ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հրամանով, երեկ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը հոբելյարին պարգեւատրեց ՀԱՕԿ-ի` «Վլադիմիր Ենգիբարյան» մեդալով: ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարությունը Կառլոս Ջաներյանին շնորհել է «Ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի պատվավոր աշխատողի» կոչում, իսկ ՀՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիան՝ պատվոգիր:

Президент НОКА Гагик Царукян уделяет большое внимание не только действующим спортсменам, но и всем тем, кто стоял у истоков армянского спорта, способствовали распространению идей олимпизма и высоко держали флаг страны, способствуя развитию спорта в Армении.
10 мая исполнилось 85 лет серебряному призеру чемпионата Европы, призеру первенства СССР, заслуженному тренеру Карлосу Джанеряну. Приказом президента НОКА Гагика Царукяна, вчера вице-президент Национального олимпийского комитета Армении Дереник Габриелян наградил юбиляра медалью НОКА "Владимир Енгибарян". Министерство спорта и по делам молодежи РА вручило Карлосу Джанеряну звание "Почетного работника физической культуры и спорта", а Федерация бокса Армении – почетную грамоту.