«Ամեն ինչ պետք է անեմ, որ բրոնզը դառնա ոսկի»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Գրիգոր Գրիգորյանը:
«Ընդհանուր մարզավիճակս շատ լավ էր եւ լավ պատրաստվել էի, որ կարողանամ հաղթել: Երկու շատ դժվար գոտեմարտ ունեցա վրացի եւ թուրք ըմբիշների հետ: Վրացու դեպքում շատ լարված էի, բայց նաեւ վստահ:
Թուրք ըմբիշի հետ մրցակցությանը հոգեբանորեն շատ էի տրամադրվել, բայց չկարողացա հաղթել, ինչ-որ տեղ չստացվեց, երեւի նա ինձանից լավ էր պատրաստված: Բայց ես բրոնզով չեմ սահմանափակվելու»,- նշեց Գրիգոր Գրիգորյանը:

"Я должен сделать все, чтобы бронза стала золотом", - сказал сегодня в беседе с журналистами бронзовый призер чемпионата Европы по борьбе Григор Григорян.
"Я находился в очень хорошей спортивной форме и хорошо подготовился, чтобы победить. Провел два очень трудных поединка с грузинским и турецким борцами. В случае с грузином я был очень напряжен, но в то же время уверен в своих силах.
Я психологически настроился на соперничество с турецким борцом, но не смог победить. Что-то не получилось, наверное, он был готов лучше меня. Но я не ограничусь бронзовой медалью", - отметил Григор Григорян.