Էդգար Ստեփանյան. Թուրքիայում լավագույն արդյունքս 10-րդ տեղն էր
Հեծանվորդ Էդգար Ստեփանյանն ապրիլի 20-23-ը Թուրքիայում վրացական «Զիկո» ակումբի կազմում մասնակցել է միջազգային մրցաշարի: Այն ընթացել է չորս փուլով: Ստեփանյանն իր լավագույն արդյունքը գրանցել է մրցման առաջին օրը` զբաղեցնելով 10-րդ հորիզոնականը:  Տարվա առաջին մրցաշարի համար հեծանվորդն իր արդյունքը բավարար է համարում.
«Մրցաշարին մասնակցելու առաջարկը ստացա Վրաստանի «Զիկո» ակումբից: Խճուղային հեծանվավազքի անհատական մրցաշար էր: Ընդհանուր թիմում իմ արդյունքը լավագույնն էր: Մարզիչս` Արմեն Գյոզալյանը, ասում է` լավ է, ուրեմն պետք է աշխատեմ, որ ավելի լավ լինի»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց Էդգար Ստեփանյանը:
Հեծանվորդը մայիսի 11-14-ը «Զիկո» ակումբի հետ միջազգային մրցաշարի կմասնակցի կրկին Թուրքիայում: Ստեփանյանը վրացական ակումբի անդամ չէ: Նրան պարզապես ընդգրկում են թիմի կազմում` որոշ մրցաշարերում հանդես գալու համար.
«Շատ լավ մարզվել եմ նաեւ ձմռանը: Այս փուլերն անցնում եմ, որ լավագույն կերպով պատրաստ լինեմ տարվա կարեւորագույն առաջնություններին: Տարին հագեցած է մրցումներով:
2016 թվականին Մ 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում 10-րդն էի: Այս տարի պետք է բարելավեմ արդյունքս»,- ասաց հեծանվորդը:
Էդգար Ստեփանյանն օգոստոսին կմասնակցի Մ 23 տարեկանների, իսկ հոկտեմբերին` մեծահասակների Եվրոպայի առաջնություններին:

Эдгар Степанян: В Турции моим лучшим результатом было 10-е место
Велогонщик Эдгар Степанян с 20 по 23 апреля в составе грузинского клуба "Зико" участвовал в международном турнире, который проходил в 4 этапа. Степанян свой лучший результат показал в первый день соревнования, заняв 10-е место. Для первого старта сезона велогонщик считает свой результат удовлетворительным.
"Я получил предложение участвовать в велогонке от грузинского клуба "Зико". Это была индивидуальная шоссейная велогонка. В команде мой результат оказался лучшим. Мой тренер Армен Гезалян доволен, значит, я должен работать, чтобы было еще лучше", - отметил в беседе с пресс-службой НОКА Эдгар Степанян.
С 11 по 14 мая велогонщик вместе с клубом "Зико" примет участие еще в одном международном соревновании в Турции. Степанян не является членом грузинского клуба, но его привлекают в состав команды для участия в некоторых соревнованиях.
"Я также очень хорошо потренировался зимой. Прохожу эти этапы, чтобы наилучшим образом подготовиться к главным стартам сезона. Год насыщен соревнованиями.
На чемпионате Европы до 23 лет в 2016 году я был десятым. В этом году должен улучшить свой результат", - сказал велогонщик.
Эдгар Степанян в августе примет участие в чемпионате Европы до 23 лет, а в октябре – в первенстве континента среди взрослых.