Երեւանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում այսօր ավարտվեց ծանրամարտի մինչեւ 20 տարեկանների Հայաստանի առաջնությունը:
Այս տարիքային խմբում հանրապետության չեմպիոն դարձան:
Տղաներ
56 կգ. Համլետ Մնացականյան՝ երկամարտի 207 կգ, 62 կգ. Մարզպետ Մինասյան՝ 247 կգ, 69 կգ. Արմեն Գրիգորյան՝ 283 կգ, 77 կգ. Մարտին Դարբինյան՝ 284 կգ, 85 կգ. Հակոբ Մկրտչյան՝ 332 կգ, 94 կգ. Ժորա Ամիրյան՝ 312 կգ, 105 կգ. Սամվել Գասպարյան՝ 323 կգ, +105 կգ. Վարազդատ Լալայան՝ 305 կգ:
Աղջիկներ
48 կգ. Տանզելիա Գրիգորյան՝ երկամարտի 108 կգ, 53 կգ. Վալենտինա Մովսիսյան՝ 126 կգ, 58 կգ. Մարիամ Սիմոնյան՝ 124 կգ, 63 կգ. Ծովինար Կիրակոսյան՝ 160 կգ, 69 կգ. Լիանա Գյուրջյան՝ 168 կգ, 75 կգ. Սոնա Պողոսյան՝ 215 կգ, 90 կգ. Դիանա Աղաբեկյան՝ 183 կգ, +90 կգ. Արփինե Դալալյան՝ 217 կգ:
Առաջնության արդյունքներով կկազմավորվեն այս տարիքային խմբի Հայաստանի տղաների եւ աղջիկների հավաքականները, որոնք կնախապատրաստվեն աշխարհի առաջնությանը եւ Համաշխարհային ուսանողական խաղերին:

В Ереванском государственном спортивном колледже олимпийского резерва сегодня завершился чемпионат Армении по тяжелой атлетике до 20 лет.
В этой возрастной группе чемпионами стали:
56 кг – Гамлет Мнацаканян (207 кг в двоеборье), 62 кг – Марзпет Минасян (247 кг), 69 кг – Армен Григорян (283 кг), 77 кг – Мартин Дарбинян (284 кг), 85 кг – Акоп Мкртчян (332 кг), 94 кг – Жора Амирян (312 кг), 105 кг – Самвел Гаспарян (323 кг), +105 кг – Вараздат Лалаян (305 кг).
48 кг – Танзелия Григорян (108 кг в двоеборье), 53 кг – Валентина Мовсисян (126 кг), 58 кг – Мариам Симонян (124 кг), 63 кг – Цовинар Киракосян (160 кг), 69 кг – Лиана Гюрджян (168 кг), 75 кг – Сона Погосян (215 кг), 90 кг – Диана Агабекян (183 кг), +90 кг Арпине Далалян (217 кг).
По результатам чемпионата будут сформированы сборные команды, которые будут готовиться к чемпионату мира и Всемирным студенческим играм.