Թաեքվոնդոյի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն ապրիլի 6-ից 9-ը կմասնակցի Սոֆիայում կայանալիք մինչեւ 21 տարեկան երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությանը: Հավաքականի կազմում կլինեն Ալբերտ Հովհաննիսյանը, Գարեգին Մախմուրյանը (58 կգ) եւ Հենրիխ Բադալյանը (68 կգ): Գլխավոր մարզիչն է Զորայր Մեքինյանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ եւ գործադիր տնօրեն Վարդան Ղահրամանյանը հաղորդեց, որ մրցաշարը շատ ուժեղ անձնակազմ է հավաքել, որոնց թվում են նաեւ ազգային հավաքականների անդամներ.
«Մեր մարզիկները 17-19 տարեկան են, բայց մենք հավատում ենք նրանց: Հովհաննիսյանը եւ Մախմուրյանը հանդես կգան ապրիլի 6-ին, Բադալյանը՝ 7-ին»,-ասաց Ղահրամանյանը:
Հայաստանի ազգային հավաքականը, գլխավոր մարզիչ Գեւորգ Դանիելյանի գլխավորությամբ ապրիլի 16-ին եւ 17-ին Իրանում կմասնակցի «Fujairan Open 2017» ներկայացուցչական միջազգային մրցաշարին:
Բացի վերոնշյալ երեք մարզիկներից, մրցաշարին կմասնակցեն նաեւ Սերգեյ Վարդազարյանը (68 կգ), Դավիթ Վարդումյանը (74 կգ) եւ Արսեն Գրիգորյանը (87 կգ):

Армянские тхэквондисты примут участие в молодежном чемпионате Европы
Молодежная сборная Армении по тхэквондо с 6 по 9 апреля примет участие в чемпионате Европы до 21 года, который пройдет в Софии. За нашу команду выступят Альберт Оганесян, Гарегин Махмурян (58 кг) и Генрих Бадалян (68 кг). Главный тренер – Зорайр Мекинян.
В беседе с пресс-службой НОК РА вице-президент и исполнительный директор Федерации тхэквондо Армении Вардан Каграманян сообщил, что турнир собрал очень сильный состав, включая членов национальных сборных.
"Наши спортсменам от 17 до 19 лет, но мы верим в них. Оганесян и Махмурян выступят 6 апреля, Бадалян – 7 апреля", - сказал Каграманян.
16-17 апреля национальная сборная Армении под руководством главного тренера Геворга Даниеляна примет участие в представительном международном турнире "Fujairan Open 2017" в Иране. Помимо трех вышеназванных спортсменов в соревновании примут участие Сергей Вардазарян (68 кг), Давид Вардумян (74 кг) и Арсен Григорян (87 кг).