Երեւանը ներկայացնող տափօղակով հոկեյի «Արարատ» ակումբն այս տարի հանդես եկավ Բելառուսի բարձրագույն խմբի առաջնությունում, որտեղ դուրս գալով փլեյ-օֆֆ, քառորդ եզրափակչում, հինգ հանդիպումների արդյունքով (2:3) զիջեց «Գոմելին»:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ակումբի տնօրեն Ռուբեն Ստեփանյանը հայտնեց, որ «Արարատ» ակումբի ճակատագիրն անորոշ է.
«Ամեն ինչ կախված է ֆինանսներից: Մենք ակումբը մեր ուժերով ենք պահում, իսկ դա այնքան էլ հեշտ չէ: Բելառուսին զուգահեռ կա նաեւ Ռուսաստանի տարբերակը: Մենք կարող էինք խաղալ հոկեյի երիտասարդական լիգայում, բայց այնտեղ հեշտ չէ մտնել, պետք է մի շարք պահանջների համապատասխանել:
Օրերս, «Սոչի» հոկեյի ակումբի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Վորոպաեւը հայտարարել է, որ ակումբը հետաքրքրված է հայ հոկեյիստների ներգրավմամբ: Այդ հարցի հետ կապված ես կոնկրետ ինֆորմացիայի չեմ տիրապետում:
Ապրիլի 10-16-ը Սոֆիայում կանցկացվի տափօղակով հոկեյի երրորդ դիվիզիոնի աշխարհի առաջնությունը: Մենք կարող էինք այնտեղ խաղալ եւ հաղթելու մեր հնարավորությունները բավականին բարձր կլինեին: Բայց ցավոք սրտի, տափօղակով հոկեյի Հայաստանի ֆեդերացիան, հոկեյիստների անհրաժեշտ փաստաթղթերի հետ կապված հարցրերը մինչեւ հիմա չի կարողացել լուծել»,- ասաց Ռուբեն Ստեփանյանը:

Представляющий Ереван хоккейный клуб "Арарат" в этом году выступил в чемпионате Высшей лиге Беларуси, выйдя в плей-офф, где в 1/4 финала армянская команда уступила "Гомелю" по итогам пяти матчей (2:3). В беседе с пресс-службой НОК РА директор хоккейного клуба Рубен Степанян рассказал, что судьба "Арарата" пока неясна.
"Все зависит от финансовой составляющей. Мы содержим клуб своими силами, а это очень непросто. Помимо Белоруссии есть еще вариант с Россией. Мы могли бы играть в Молодежной хоккейной лиге (МХЛ), но туда непросто попасть – нужно соответствовать ряду требований. Там выступают молодежные команды клубов Континентальной хоккейной лиги (КХЛ).
На днях генеральный директор хоккейного клуба КХЛ "Сочи" Сергей Воропаев сообщил, что клуб заинтересован в привлечении армянских хоккеистов. Я пока не обладаю по этому вопросу какой-либо конкретной информацией.
С 10 по 16 апреля в Софии пройдет чемпионат мира по хоккею с шайбой в III дивизионе. Мы могли бы там сыграть, и наши шансы на победу были очень высоки. К сожалению, Федерация хоккей с шайбой Армении до сих пор так и не смогла решить необходимые вопросы с документами игроков", - рассказал Рубен Степанян.