Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը պատրաստվում է Ղազախստանի հետ խաղին
Մեր ընտրանին պատրաստվում է մարտի 26-ին կայանալիք աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլի Ղազախստանի հետ խաղին:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանը հրավիրել է 24 ֆուտբոլիստի:
Ազգային թիմը երեկ վերականգնողական թեթեւ մարզում է անցկացրել, որին մասնակցել է 16 ֆուտբոլիստ:
Մյուս ֆուտբոլիստները՝ Կամո Հովհաննիսյանը, Ռուսլան Կորյանն ու Արթուր Սարկիսովը  հավաքականին միացել են երեկ երեկոյան, Տարոն Ոսկանյանը, Հենրիխ Մխիթարյանը, Գևորգ Ղազարյանը, Մարկոս Պիզելլին հավաքատեղի կժամանեն այսօր, իսկ Արտյոմ Սիմոնյանը՝ մարտի 22-ին:
Հայաստան-Ղազախստան հանդիպումը կկայանա մարտի 26-ին` ժամը 20:00-ին` Երեւանի Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում:
Հայաստանի հավաքականը հանդես է գալիս E խմբում, որտեղ մրցակիցներն են Լեհաստանը, Մոնտենեգրոն, Դանիան, Ռումինիան եւ Ղազախստանը:

20 марта национальная сборная Армении по футболу начала учебно-тренировочный сбор. Наша команда готовится к предстоящей 26 марта игре отборочного цикла ЧМ-2018 с Казахстаном.
Главный тренер сборной Артур Петросян пригласил 24 футболиста.
Национальная команда вчера провела легкую восстановительную тренировку, в которой участвовали 16 футболистов.
Другие игроки – Камо Оганесян, Руслан Корян и Артур Саркисов присоединились к сборной вчера вечером. Тарон Восканян, Генрих Мхитарян, Геворг Казарян и Маркос Пизелли прибудут в расположение сборной сегодня, а Артем Симонян – 22 марта.
Встреча Армения – Казахстан состоится 26 марта, в 20:00, на стадионе "Республиканский" имени Вазгена Саргсяна.
Сборная Армении выступает в группе "Е", где ее соперниками являются Польша, Монтенегро, Дания, Румыния и Казахстан. Наша сборная после 4 матчей с 3 очками занимает предпоследнее место.