Վիգեն Էսկիջյանը գլխավորեց բասկետբոլի Հայաստանի Մ 20 տարեկանների հավաքականը
Բասկետբոլի Հայաստանի մինչև 20 տարեկանների տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Վիգեն Էսկիջյանը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի Բասկետբոլի ֆեդերացիան:
Վիգեն Էսկիջյանը ծնվել է 1972 թվականի հուլիսի 12-ին Լիբանանում: Նա աշխատել է լիբանանյան մի շարք ակումբներում, այդ թվում «Անդրանիկ», «Սաժես» , «Հոմենթմեն», «Գազիր» և այլն:
Հայաստանի մինչև 20 տարեկանների հավաքականը մասնակցելու է 2017 թվականի Եվրոպայի առաջնության B դիվիզիոնին: Հուլիսին կայանալիք առաջնությունում Հայաստանի հավաքականն ընդգրկված է Ա խմբում, որտեղ նրա մրցակիցներն են՝ Մալթան, Բելգիան, Ֆինլանդիան, Լեհաստանը և Բելառուսը:

Виген Эскиджян возглавил сборную Армении по баскетболу до 20 лет
Главным тренером мужской сборной Армении по баскетболу до 20 лет назначен Виген Эскиджян. Об этом сообщает Федерация баскетбола Армении.
Виген Эскиджян родился 12 июля 1972 года в Ливане. Он работал в ряде ливанских клубов, в том числе ''Андраник '', ''Сажес '', ''Оментмен '', ''Газир'' и др.
Сборная Армении до 20 лет примет участие в чемпионате Европы 2017 года в дивизионе ''В''. Первенство состоится в июле, а сборная Армении в группе  ''А'' сыграет с командами Мальты, Бельгии, Финляндии, Польши и Беларуси.