Իսկապես սիրեցի հայերին և Երևանը. Սթիվեն Էնոչ
Օրեր անց մեկնարկում են մինչև 20 տարեկանների բասկետբոլի Եվրոպայի առաջնության B դիվիզիոնի հանդիպումները: Հայաստանի Մ20 տարեկանների հավաքականը համալրել է ԱՄՆ Ուսանողական լիգայի (Խմբ. առաջին դիվիզիոն) լավագույն կենտրոնականներից մեկը՝ Սթիվեն Էնոչը: Մասնագետների կարծիքով՝ Էնոչը համարվում է NBA-ի ապագա աստղ: 1997 թվականին ծնված բասկետբոլիստը 2մ 10սմ  հասակ ունի: Ծնվել է ԱՄՆ-ի Նորուոկում (Կոննեկտիկուտ) և խաղում է «UConn»  բասկետբոլային ակումբում: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Էնոչը խոստովանեց, որ շատ է հավանել Երևանը և հայերին:
-Սթիվեն, ինչպե՞ս ստացար Հայաստանի հավաքականին միանալու առաջարկը:
-Նրանք կապվեցին իմ նախկին մարզչի հետ, ով առաջարկը փոխանցեց ներկայիս մարզչին: Վերջինս ծանոթ էր Հայաստանի հավաքականի մարզչին, ով հետաքրքրված էր Ամերիկայի մի քանի խաղացողներով:
-Մինչև հրավեր ստանալը, ի՞նչ գիտեիր Հայաստանի մասին:
-Երբ հրավերը ստացա, համացանցում փնտրեցի «Հայաստան»-ը: Գեղեցիկ պետություն էր: Լսել եմ ձեր պատմության մասին: Ես մի քանի խաղացողների գիտեմ, ովքեր ուրիշ երկրներ են ներկայացնում: Սակայն ոչ բոլորը լավ գիտեն Հայաստանը: Ես առաջինն էի, որ եկա այստեղ:
-Մոտ 3 շաբաթ է , ինչ այստեղ ես և մարզվում ես հավաքականի հետ: Ի՞նչ կասես թիմակիցներիդ մասին:
-Իմ թիմակիցները լավ տղաներ են: Նրանք ինձ եղբոր պես ընդունեցին:
-Հասցրե՞լ ես տեսնել Երևանը:
-Այո, այն իսկապես շատ գեղեցիկ է: Նման չէ խիտ բնակեցված Նյու Յորքին, որտեղ բարձր շենքեր և խելահեղ խցանումներ են: Ես իսկապես սիրեցի այս փոքրիկ քաղաքը:
-Ի՞նչն ես ամենից շատ հավանել հայերի մեջ:
-Ամենից շատ սիրեցի այն փաստը, որ նրանք ցանկանում են քեզ ուշադիր լինել, հարցեր տալ: Չեն վախենում շփվել նոր մարդկանց հետ:
-Խոսենք Եվրոպայի առաջնության մասին: Ի՞նչ ակնկալիքներով ես մեկնում Հունաստան:
-Միայն ոսկե մեդալի:
-Շնորհակալություն և հաղթանակ ձեզ:
Մ20 տարեկանների Եվրոպայի B դիվիզիոնի առաջնությունը կկայանա հուլիսի 15-24-ը Հունաստանի Խալկիդա քաղաքում:

Через несколько дней стартуют встречи чемпионата Европы по баскетболу до 20-и лет дивизиона В. Сборную Армении до 20-и лет пополнил один из лучших центровых Студенческой лиги США (ред. первый дивизион) Стивен Эноч. По-мнению специалистов, Эноч считается будущей звездой NBA. У баскетболиста, родившегося в 1997-м году, рост - 2 м 10 см. Он родился в Норуоке (Коннектикут, США) и играет в баскетбольном клубе «UConn». В беседе с пресс-службой НОК Армении Эноч признался, что ему очень понравились армяне и Ереван.
-Стивен, как ты получил предложение присоединиться к сборной Армении?
-Они связались с моим бывшим тренером, который передал предложение моему нынешнему тренеру. Последний был знаком с тренером сборной Армении, который был заинтересован несколькими игроками в США.
-До получения приглашения, что ты знал об Армении?
-Когда я получил приглашение, я нашел в Интернете «Армению», красивая страна. Я слышал о вашей истории. Я знаю нескольких игроков, которые представляют другие страны. Однако не все хорошо знакомы с Арменией, я был первым, кто приехал сюда.
-Уже около 3-х недель ты здесь и тренируешься со сборной. Что скажешь о партнерах по команде?
-Мои партнеры по команде – хорошие ребята, они приняли меня как брата.
-Ты успел посмотреть Ереван?
-Да, он, действительно, очень красивый. Не похож на густонаселенный Нью-Йорк, где высокие здания и дикие пробки. Я по-настоящему полюбил этот маленький город.
-Что тебе понравилось в армянах больше всего?
-Больше всего мне понравилось, что они хотят быть внимательными, задают вопросы. Не боятся общаться с новыми людьми.