Բասկետբոլի Հայաստանի ընտրանին ընկերական խաղում ոչ մի հնարավորություն չտվեց Իրանի երիտասարդական թիմին:
Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության նախապատրաստական փուլի շրջանակներում Հայաստանի հավաքականը ընկերական խաղում 85:59 հաշվով ջախջախեց Իրանի Մ20 տարեկանների թիմին:
Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Գյոկչյանի կարծիքով հավաքականի արտասահմանի նորեկը՝ Բրայանտ Դանստոնը, և թիմի մյուս երիտասարդները մեծ ապագան են խոստանում:
«Իհարկե, հակառակորդ թիմը՝ Իրանի երիտասարդական հավաքականն այդքան էլ ուժեղ չէր և ինձ չհաջողվեց վերջնական գաղափար կազմել թիմի համակցվածության մասին, սակայն նմանատիպ ընկերական հանդիպումները մեծ օգուտ են տալիս: Հավաքականի նորեկները շատ տաղանդավոր են, լավ ապագան են խոստանում և կարծում եմ` կկարողանան օգնել Հայաստանի հավաքականին»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց թիմի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Գյոկչյանը:
Հայաստանի հավաքականը մինչև փոքր երկրների Եվրոպայի առաջնությունը ևս մեկ ընկերական հանդիպւմ կանցկացնի Իրանի մեծահասակների թիմի հետ: Խաղը կկայանա հունիսի 25-ին ժամը 17:00-ին նախկին «Միկա» մարզահամալիրում:

23:10 - 24 Jun, 2016
In the framework of the preparatory stage of the European Championship for Small Countries, the Armenian national team defeated the Iran U20 team in a friendly.
The head coach of the Armenia national basketball team, Tigran Gyokchyan, opines that the team’s foreign newcomer, Bryant Dunston, and the rest team members promise great future.
“Of course, the opponent team, the Iran youth team, wasn’t so strong and I didn’t manage to get the final idea about the team’s structure but such kind of matches are very useful. The team’s newcomers are very talented and promising and I think they will be able to help the national team,” the team’s head coach, Tigran Gyokchyan, said to the ANOC press service.
Before the European Championship for Small Countries, the Armenian national basketball team will spent another friendly with the Iran adults team at “Mika” stadium on June 25, at 17:00.