Բասկետբոլի Հայաստանի ընտրանին ընկերական խաղում ոչ մի հնարավորություն չտվեց Իրանի երիտասարդական թիմին:
Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության նախապատրաստական փուլի շրջանակներում Հայաստանի հավաքականը ընկերական խաղում 85:59 հաշվով ջախջախեց Իրանի Մ20 տարեկանների թիմին:
Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Գյոկչյանի կարծիքով հավաքականի արտասահմանի նորեկը՝ Բրայանտ Դանստոնը, և թիմի մյուս երիտասարդները մեծ ապագան են խոստանում:
«Իհարկե, հակառակորդ թիմը՝ Իրանի երիտասարդական հավաքականն այդքան էլ ուժեղ չէր և ինձ չհաջողվեց վերջնական գաղափար կազմել թիմի համակցվածության մասին, սակայն նմանատիպ ընկերական հանդիպումները մեծ օգուտ են տալիս: Հավաքականի նորեկները շատ տաղանդավոր են, լավ ապագան են խոստանում և կարծում եմ` կկարողանան օգնել Հայաստանի հավաքականին»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց թիմի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Գյոկչյանը:
Հայաստանի հավաքականը մինչև փոքր երկրների Եվրոպայի առաջնությունը ևս մեկ ընկերական հանդիպւմ կանցկացնի Իրանի մեծահասակների թիմի հետ: Խաղը կկայանա հունիսի 25-ին ժամը 17:00-ին նախկին «Միկա» մարզահամալիրում:

Сборная Армении по баскетболу разгромила молодежную команду Ирана
Сборная Армении по баскетболу в товарищеской встрече не оставила никаких шансов молодежной команде Ирана.
В рамках подготовительного этапа к чемпионату малых стран Европы сборная Армении в товарищеской встрече разгромила команду Ирана до 20-и лет со счетом 85:59.
По мнению главного тренера сборной Армении по баскетболу Тиграна Гекчяна, новый иностранный игрок сборной Брайант Данстон и другие игроки команды обещают большое будущее.
«Конечно, команда соперников, молодежная сборная Ирана, не очень сильна, и мне не удалось сформировать окончательное мнение о сыгранности команды, однако подобные товарищеские встречи приносят большую пользу. Новички команды – очень талантливы, обещают большое будущее и думаю, что смогут помочь сборной Армении»,-отметил главный тренер команды Тигран Гекчян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Сборная Армении до чемпионата малых стран Европы проведет еще одну товарищескую встречу со взрослой командой Ирана. Игра состоится 25-го июня в 17:00 в бывшем спорткомплексе «Мика».