Արթուր Դավթյան․ Գոհ չեմ իմ մրցելույթից
Գերմանիայի Շտուտգարտ քաղաքում շարունակվող մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունում Արթուր Դավթյանը բազմամարտում նվաճել է Տոկիո-2020-ի ուղեգիր, ինչից հետո ելույթն ամփոփել է ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում։
«Եթե անկեղծ, ելույթներիցս գոհ չեմ։ Թերություններ ունեցա թե՛ հենացատկի վարժության երկրորդ ցատկում, թե՛ զուգափայտերի վրա։ Չարեցի այն, ինչին, իսկապես, պատրաստ էի։ Տրամադրությունս ընկել էր։ Իհարկե, շատ ուրախ եմ, որ ուղեգիր եմ նվաճել և մասնակցելու եմ իմ երրորդ Օլիմպիական խաղերին։ Այստեղ ամենակարևորը ուղեգիր նվաճելն էր»,-ասաց Դավթյանը։
Ուշագրավ է, որ Դավթյանը ՀԱՕԿ լրատվականից է իմացել իր ուղեգիր նվաճելու մասին։
«Իրականում, երեկ, երբ խոսում էինք մարզիչների հետ, ասացին, որ հավաքածս միավորները 99 տոկոսով ուղեգիր են ապահովել։ Սակայն տրամադրությունս ընկած էր, արդեն ասացի՝ ինչի պատճառով։ Առանց պաշտոնական ցուցակը տեսնելու քնեցի։ Իսկ առավոտյան արդեն Ձեր զանգից արթնացա և վերջնական արդյունքի մասին իմացա»,- ծիծաղելով նշեց մարմնամարզիկը։

Артур Давтян: Я не доволен своими выступлениями
На продолжающемся в немецком городе Штутгарте чемпионате мира по спортивной гимнастике Артур Давтян в многоборье завоевал путевку на Токио-2020, после чего подвел итоги своего выступления в беседе с пресс-службой НОК Армении.
«Если честно, я не доволен своими выступлениями. У меня были недостатки как в опорном прыжке, так и в упражнении на брусьях. Я не сделал то, к чему действительно был готов. У меня упало настроение. Конечно, я очень рад, что завоевал путевку и приму участие в своих третьих Олимпийских играх. Здесь самое главное было завоевать путевку», - сказал Давтян.
Примечательно, что Давтян узнал, что завоевал путевку, от пресс-службы НОК Армении.
«На самом деле, вчера тренеры сказали, что набранные мною очки на 99 процентов обеспечили путевку. Но у меня было плохое настроение, я уже говорил из-за чего. Я заснул, не посмотрев официальный список. А утром я уже проснулся от вашего звонка и узнал об окончательном результате», - смеясь, отметил гимнаст.