Արթուր Դավթյան․ Գոհ չեմ իմ մրցելույթից
Գերմանիայի Շտուտգարտ քաղաքում շարունակվող մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունում Արթուր Դավթյանը բազմամարտում նվաճել է Տոկիո-2020-ի ուղեգիր, ինչից հետո ելույթն ամփոփել է ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում։
«Եթե անկեղծ, ելույթներիցս գոհ չեմ։ Թերություններ ունեցա թե՛ հենացատկի վարժության երկրորդ ցատկում, թե՛ զուգափայտերի վրա։ Չարեցի այն, ինչին, իսկապես, պատրաստ էի։ Տրամադրությունս ընկել էր։ Իհարկե, շատ ուրախ եմ, որ ուղեգիր եմ նվաճել և մասնակցելու եմ իմ երրորդ Օլիմպիական խաղերին։ Այստեղ ամենակարևորը ուղեգիր նվաճելն էր»,-ասաց Դավթյանը։
Ուշագրավ է, որ Դավթյանը ՀԱՕԿ լրատվականից է իմացել իր ուղեգիր նվաճելու մասին։
«Իրականում, երեկ, երբ խոսում էինք մարզիչների հետ, ասացին, որ հավաքածս միավորները 99 տոկոսով ուղեգիր են ապահովել։ Սակայն տրամադրությունս ընկած էր, արդեն ասացի՝ ինչի պատճառով։ Առանց պաշտոնական ցուցակը տեսնելու քնեցի։ Իսկ առավոտյան արդեն Ձեր զանգից արթնացա և վերջնական արդյունքի մասին իմացա»,- ծիծաղելով նշեց մարմնամարզիկը։

Artur Davtyan: I’m not pleased with my performance
At the World Gymnastics Championship in Shtuttgart, Germany, Artur Davtyan won a Tokyo 2020 qualification in the all-around event after which he summed up his performance in a conversation with the ANOC press service.
“To be honest I’m not pleased with my performance. I had gaps both in the second jump of the vault exercise and parallel bars. I failed to do what I was ready for. I was in no mood. Of course, I’m very glad I have won a qualification and will participate in my third Olympic Games. Here the most important was to obtain a qualification.” Davtyan said.
It is noteworthy Davtyan learned he had won a qualification from the ANOC press service.
“Actually, yesterday when we were talking with my coaches they said that the points I had scored would secure me a qualification by 99 percents. But, as I said, I was in a bad mood and I went to bed without seeing the final list. And in the morning your call woke me up and I learned the news.” the gymnast said laughing.